Court Services > Committees > Board of Directors Judicial Conference Board of Directors

Upcoming Meetings

  • June 23, 2017 at 1:30 p.m. - 30 South Meridian Street – 8th Floor
  • September 14, 2017 at 4:30 p.m. - Grand Wayne Center, Fort Wayne
  • November 30, 2017 at 3:00 p.m. - Renaissance Hotel, Carmel

Members

Hon. S. Brent Almon
Posey Superior Court
Mount Vernon

Hon. Craig J. Bobay
Allen Superior Court
Fort Wayne

Hon. John Broden
St. Joseph Circuit Court
South Bend

Hon. Vicki L. Carmichael
Clark Circuit Court #4
Jeffersonville

Hon. Marla Clark
Johnson Superior Court #4
Franklin

Hon. Dean Colvin
Marshall Superior Court #2
Plymouth

Hon. William E. Davis
Lake Superior Court
Hammond

Hon. Mary Ellen Diekhoff
Monroe Circuit Court Div. 5
Bloomington

Hon. Darrin M. Dolehanty
Wayne Superior Court #3
Richmond

Hon. John T. Evans
Harrison Circuit Court
Corydon

Hon. Paul A. Felix
Hamilton Circuit Court
Noblesville

Hon. Thomas J. Felts
Allen Circuit Court
Fort Wayne

Hon. Kurtis G. Fouts
Carroll Superior Court
Delphi

Hon. Robert W. Freese
Hendricks Superior Court #1
Danville

Hon. Christopher M. Goff
Wabash Superior Court
Wabash

Hon. Clayton A. Graham
Marion Superior Court
Indianapolis

Hon. Maria D. Granger
Floyd Superior Court #3
New Albany

Hon. Steve L. Hostetler
St. Joseph Superior Court
South Bend

Hon. Robert E. Hunley, III
Sullivan Circuit Court
Sullivan

Hon. Matthew C. Kincaid
Boone Superior Court #1
Lebanon

Hon. Kenton W. Kiracofe
Wells Circuit Court
Bluffton

Hon. Michael J. Kramer
Noble Superior Court, Div. 2
Albion

Hon. Jeryl F. Leach
Newton Circuit Court
Kentland

Hon. Peggy Quint Lohorn
Montgomery Superior Court #2
Crawfordsville

Hon. Gretchen Lund
Elkhart Superior Court #4
Goshen

Hon. Rick Maughmer
Cass Superior Court #2
Logansport

Hon. Sally A. McLaughlin
Dearborn Superior Court #2
Lawrenceburg

Hon. Gary L. Miller
Marion Superior Court
Indianapolis

Hon. Sheila M. Moss
Lake Superior Court
Crown Point

Hon. Thomas Newman
Madison Circuit Court #3
Anderson

Hon. Timothy Oakes
Marion Superior Court, Civil Div. 2
Indianapolis

Hon. David N. Riggins
Shelby Superior Court 2
Shelbyville

Chief Justice Loretta H. Rush, Chair
Indiana Supreme Court
Indianapolis

Hon. Jose D. Salinas
Marion Superior Court
Indianapolis

Hon. Michael A. Shurn
Pulaski Circuit Court
Winamac

Hon. William G. Sleva
Lawrence Superior Court #2
Bedford

Hon. Gregory A. Smith
Daviess Circuit Court
Washington

Hon. Timothy P. Spahr
Miami Circuit Court
Peru

Hon. Thomas P. Stefaniak
Lake Superior Court, Juvenile Division
Crown Point

Hon. Mark D. Stoner
Marion Superior Court
Indianapolis

Hon. Rhett M. Stuard
Hendricks Superior Court 2
Danville

Hon. Wayne S. Trockman
Vanderburgh Superior Court
Evansville

Hon. Nancy Vaidik
Court of Appeals
Indianapolis

Hon. Marianne L. Vorhees
Delaware Circuit Court #1
Muncie

Hon. Joseph P. Weber
Clark Circuit Court #3
Jeffersonville

Hon. Bob A. Witham
Henry Circuit Court #3
New Castle

Hon. James D. Worton
Bartholomew Superior Court #1
Columbus

 

Staff Contact

Jane A. Seigel, Executive Director
Indiana Office of Court Services
30 S. Meridian, St., Ste. 500
Indianapolis, IN 46204
(317) 232-1313
(317) 233-3367 [fax]
jane.seigel@courts.in.gov

Amanda Wishin, Staff Attorney
Indiana Office of Court Services
30 S. Meridian, St., Ste. 900
Indianapolis, IN 46204
(317) 232-1313
(317) 233-3367 [fax]
amanda.wishin@courts.in.gov

 

Meeting Minutes